FAQ's  - Inny sprzęt do recyklingu

Najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzętu do recyklingu:

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że styropian podlega recyklingowi.

Styropian sprasowany do wysokiej gęstości można łatwo przetworzyć na nowe produkty z plastiku lub pianki. Styropian z odzysku jest wykorzystywany niemal we wszystkich plastikowych wyrobach na świecie, od telefonów komórkowych przez głośniki, telewizory i zabawki. Ponowne wykorzystanie styropianu jest znacznie tańsze i bardziej ekologiczne, niż wyprodukowanie nowego tworzywa.

W związku z tym styropian jest bardzo poszukiwanym wyrobem, cieszącym się ogromną popularnością m.in. w Chinach, gdzie jest gigantyczne zapotrzebowanie na plastik do produkcji.

Rozdrabniacz zmienia polistyren lub styropian w drobne granulki. Pozwala to zmniejszyć objętość polistyrenu o jedną trzecią.

Rozdrabniacz jest wyposażony w worek, zainstalowany wewnątrz urządzenia, do którego zbierane są granulki. Worek można łatwo zutylizować i założyć nowy.

Urządzenie jest wyposażone w rozdrabniacz, który składa się z dwóch wałów. Obracają się one z dużą prędkością w przeciwnych kierunkach, skutecznie rozdrabniając materiał na granulki.

Brykieciarka do styropianu pozwala zmniejszyć objętość styropianu aż do 90%. Brykieciarka rozdrabnia styropian na małe granulki i zbija je w bloki, które łatwo potem ułożyć na palecie.

Bloki formowane są w następujący sposób: materiał jest wtłaczany do kanału formującego brykieciarki za pomocą ślimaka tłoczącego. Wewnątrz kanału w wyniku oporu powstaje tarcie i ciepło. Pod wpływem ciepła styropian ulega nadtopieniu. W ten sposób usuwane jest powietrze i zmniejsza się jego rozmiar. Nadtopione granulki sklejają się ze sobą. Można wówczas uformować z nich zwarte, wygodne do przenoszenia bloki.

Generalną zasadą jest, że do rozdrabniacza można wrzucać wszystkie rodzaje styropianu, które dają się rozdrabniać w rękach.

Wyroby polistyrenowe o większej gęstości, np. płyty izolacyjne z dodatkami niepalnymi, polistyren ekstrudowany (XPS) lub zawilgocony styropian, wymagają zastosowania brykieciarki do styropianu.

Urządzenie jest wyposażone w system kontroli gęstości brykietu i automatycznie dostosowuje parametry urządzenia.

Rozdrabniacz poradzi sobie nawet z bardzo dużymi kawałkami styropianu bez konieczności wcześniejszego łamania ich na mniejsze. Otwór wrzutowy ma wymiary 548 x 552 mm.

Możliwe jest napełnianie zarówno ręczne, jak i automatyczne. W przypadku dużych ilości styropianu, możliwe jest podłączenie przenośnika taśmowego lub dmuchawy, aby zautomatyzować napełnianie.

Wysokie położenie otworu wrzutowego jest podyktowane względami bezpieczeństwa - zabezpiecza pracę operatora. 

Bloki styropianu są wytwarzane specjalnie na potrzeby recyklingu. Można je sprzedać do lokalnego przetwórcy. Jeśli w okolicy nie ma takiego przedsiębiorstwa to możemy polecić firmę skupującą bloki styropianowe do recyklingu. Jeżeli potrzebują Państwo wsparcia w tym zakresie, prosimy o kontakt.

Polistyren jest materiałem nieaktywnym, który nie ulega rozpadowi. Wywieziony na wysypisko, pozostanie na nim przez całą wieczność. Dlatego tak istotne jest odpowiedzialne przetwarzanie.

Jeżeli w Państwa przedsiębiorstwie wykorzystuje się duże ilości styropianu, prasowanie i recykling pozwolą obniżyć całkowite koszty przetwarzania odpadów. Sprasowany styropian zajmuje mniej miejsca w pojemniku. Dzięki temu mogą Państwo zaoszczędzić na odbiorze odpadów i wynajmie pojemników, a do tego pomóc środowisku.

To zależy od ilości i rodzaju rozdrabnianego polistyrenu.

Nasze urządzenia mają bardzo solidną konstrukcję, wyposażoną we wzmocnienia i zabezpieczenia antykorozyjne, wydłużające eksploatację.

Nasze wywrotnice przeznaczone są do standardowych pojemników plastikowych o pojemności do 1100 litrów.

Jak najbardziej. Oferujemy wywrotnice z kółkami, pozwalające na podniesienie stacjonarnego pojemnika i wysypanie go do prasokontenera. Kółka mogą być zainstalowane na stałe lub zdejmowane. Są również wywrotnice wyposażone w hamulce.

keyboard_arrow_up